Kasztanowa Aleja. Niedaleko Dębówka, na wschód od Wysokiej Hali, między oddziałami leśnymi "76" i "110", w części Borów Tarnowskich administrowanych przez Nadleśnictwo Sława Śląska znajduje się otoczona sosnami, a częściowo także świerkami, stara aleja kasztanowców. Jej długość nie przekracza 300 m.

Aleja Kasztanowa okresowo, przede wszystkim podczas wiosny, jest bardzo urokliwa. Trwa to jednak krótko, gdyż w ostatnich latach szkodniki szybko niszczą zielone liście.

Jesienią zaś może być trudna do przejechania z uwagi na zrytą przez poszukujące pokarmu dziki gliniastą nawierzchnię jezdni. Zwierzęta te można niekiedy napotkać w pobliskiej świerkowej gęstwinie.

Kasztanowa Aleja znajduje się 4,0 km od Jodłowa. Z tej miejscowości najłatwiej ją odnaleźć poruszając się na południe drogą pożarową "11". Można też w tym celu wykorzystać Jodłowskie Trasy Rekreacyjne: pomarańczową i czerwoną. Od strony południowej wystarczy zjechać z Drogi Wojewódzkiej "325" w leśną "11" i po 500 m. skręcić w lewo.

Jan WOJTASIKDane orientacyjne dla GPS:

Dł. geogr. 15°57'63" E

Szer. geogr. 51°50'48" N

Przy opracowaniu tego materiału wykorzystano mapę: Puszcza Tarnowska. Jodłowskie Trasy Rekreacyjne, Wydawnictwo SYGNATURA Zakład Kartograficzny, Wydanie I,  2015

 

pogoda.net