[...] Art (Arthur Bohanan - J.W.) nie był przeciętnym policjantem. Dzięki ciężkiej wieloletniej pracy stał się prawdziwym ekspertem w dziedzinie daktyloskopii. Jego specjalnością było zdejmowanie odcisków z powierzchni, na których nigdy wcześniej ich nie zdejmowano: z tkanin, papieru, nawet ze skóry ofiar morderstwa.

Opatentował urządzenie, które rozpylało cyjanoakryl - superklej - i nanosiło go na badane powierzchnie. Jeśli kiedykolwiek przypadkowo skleiliście sobie palce superklejem, dobrze wiecie, jak łatwo i mocno to paskudztwo przylega do ludzkiej skóry. Art odkrył, że przywiera również do tłuszczów pozostawionych przez ludzkie palce na dotykanych przez nie powierzchniach.

Jego urządzenie, używane teraz przez techników kryminalistyki na całym świecie, może ujawnić odciski niewykrywalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Niedawno FBI zamówiło kolejną partię przyrządu Arta - w dziedzinie kryminalistyki trudno o lepszą reklamę.

Art entuzjastycznie odniósł się do pomysłu, który przedstawiła mi Cornwell. Skoro odcisk palca pozostawiony na ciele mógł pomóc w rozwiązaniu sprawy, to dlaczego nie inne ślady? [...]

Bill Bass i Jon Jefferson, Trupia farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie, Wydawnictwo Znak, Kraków 2017 s. 230

pogoda.net