Tytułowy "szkicownik" jest oczywiście skrótem myślowym na opisanie kilku dostępnych w moim Nikonie D7000 funkcji opracowania zdjęć wykonanych klasyczną techniką. Niestety nie miałem nigdy talentu odręcznego szkicowania, czy to ołówkiem, czy węglem, a w szkole zajęcia z plastyki zawsze sprawiały mi sporo problemów.

Czytaj więcej...

Sympatyczne przyjęcie przez Czytelników galerii "Polska w odcieniach ołówkowej szarości" skłoniło mnie do ponownego przejrzenia posiadanych zbiorów z fotograficznymi szkicami i dokonania spośród nich wyboru tych prac, które powstały na bazie zdjęć wykonanych w różnym czasie w Nowej Soli.

Czytaj więcej...

Galeria "Ołówkowa szarość lasu" nawiązuje bezpośrednio do projektu pt. Drzewa z mojego szkicownika. Łączy je nie tylko taka sama technika opracowania fotografii, lecz podobny temat.

Czytaj więcej...

Rozmyślając kiedyś nad poszukiwaniem własnej drogi fotografowania, obiecałem sobie odpuścić wszelkiego rodzaju techniki eksperymentowania i wszystko, co z wyboru znalazło się w zasięgu mojego obiektywu pokazywać w sposób możliwie klasyczny, przede wszystkim kolorowy. Nikon D7000 oferuje jednak wiele rozwiązań technicznych, których stopniowemu poznawaniu trudno się oprzeć.

Czytaj więcej...

Ojców, Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice czy Olsztyn k. Częstochowy to tylko niektóre z katalogu miejscowości kojarzących się każdemu polskiemu turyście ze szlakiem Orlich Gniazd. Posadowione w większości na wapiennych skałach średniowieczne zamki i rycerskie siedziby obronne są obecnie w bardzo różnym stanie.

Czytaj więcej...

pogoda.net