Kos  to należąca do Grecji niewielka wyspa na Morzu Egejskim  w archipelag Sporadów Południowych u wybrzeży Turcji. Jej powierzchnia nie przekracza 300 km kwadratowych, a ludność liczy zaledwie 26 tys. Wyspa zawiera zarówno uprawne niziny jak i nie nadające się do uprawy wyżyny.

Czytaj więcej...

Bieszczady to najbardziej wysunięta na południowym-wschodzie kraina Polski. Na trwale z Polską związana od czasów Kazimierza Wielkiego. Wcześniej stanowiła terytorium sporne pomiędzy Polską, Rusią a Węgrami.

Czytaj więcej...

Zdjęcia tej galerii niestety nie oddają w pełni urody krajobrazów Chorwacji, Słowenii czy Bośni i Hercegowiny. Pogoda podczas wyprawy do tych krajów w 2011 r. nie była fotogeniczna. Wykonane zdjęcia mają więc w sobie więcej z dokumentu niż sztuki.

Czytaj więcej...

Popularne źródło, jakim jest Wikipedia, podaje, że Kreta jest największą spośród wysp greckich. Powstała z wypiętrzających się podwodnych łańcuchów górskich. Kiedyś była częścią Europy kontynentalnej. Pierwsze świadectwa osadnictwa na Krecie sięgają 6000 -3100 p.n.e.

Czytaj więcej...

Teneryfa jest największą wyspą w archipelag Wysp Kanaryjskich. Geograficznie leży w północnej Afryce. Jednak należy do Hiszpanii, a tym samym jest częścią Unii Europejskiej. Teneryfa jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na bogactwo krajobrazu i wielość stref klimatycznych.

Czytaj więcej...

pogoda.net