Zwiedzając Korsykę, nie sposób pominąć Ajaccio – stolicy wyspy i miejsca narodzin cesarza Francuzów Napoleona Bonaparte. To ośrodek administracyjny regionu Korsyka i departamentu Corse-du-Sud. Ajaccio leży na zachodnim wybrzeżu Korsyki i liczy 54 tys. mieszkańców.

Czytaj więcej...

Zwiedzając miejsca kultu religijnego w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie, nie sposób oprzeć się wrażeniu, jak wiele dla wyznawców poszczególnych religii znaczyła w przeszłości i znaczy obecnie wiara w boga lub bogów. Systemom monoteistycznym towarzyszyło przy tym przekonanie o jedynej prawdziwości ich dogmatów, potrzebie nawracania innych, nieśmiertelności duszy i czekającej po śmieci nagrodzie lub karze.

Czytaj więcej...

Sardynia jest drugą pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Należy do Włoch. Przeważającą część wyspy zajmują góry i płaskowyże. Wybrzeże charakteryzuje się występowaniem licznych i często głębokich zatok. Brzegi wyspy są zwykle wysokie oraz skaliste.

Czytaj więcej...

To największe miasto na Zakaukaziu w basenie Morza Kaspijskiego. Ma długą historię, a obecnie żyje z ropy, podobnie, jak cały Azerbejdżan. Wiele elementów architektonicznych oparte jest na projektach, który autorami lub współwykonawcami byli Polacy. Najbardziej znani wśród nich to: Józef Gocławski, Kazimierz Skórewicz i Józef Płoszko.

Czytaj więcej...

Uważana jest za najważniejsze miasto przemysłowe i handlowe na Korsyce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przemysł metalowy i przetwórstwo tytoniu. Funkcjonuje tu także port morski oraz lotnisko.

Czytaj więcej...

pogoda.net