Podobno fotografie nie kłamią. Czasem jednak trudno uwierzyć, że to, co przedstawiają w ogóle jest lub było, a zwłaszcza wyglądało akurat taki, jak widzimy to na oglądanym zdjęciu.

Czytaj więcej...

Kaszczor. W dniu 16 października 2014 r. w pięknej sali ekspozycyjnej d. zboru ewangelickiego w Kaszczorze miało miejsce kolejne odsłonięcie galerii „Pejzaże d. Puszczy Tarnowskiej”. Wcześniej wystawa gościła w Sławie, w Kolsku, Ciosańcu, Jesionce oraz Tarnowie Jeziernym oraz na zamku w Kożuchowie.

Czytaj więcej...

Wiosną ubiegłego roku podczas jednej z imprez sportowych znajomy redaktor zapytał mnie nieoczekiwanie, czy zgodziłbym się opowiedzieć dla jego dziennika o najważniejszym dniu mojego życia. W ułamku sekundy przebiegłem myślami ponad 60 lat i odpowiedziałem – nie!

Czytaj więcej...

Słowa zawarte w tytule tego materiału mają wartość ponadczasową. Wykonane przez nieznanego fotografa zdjęcie pochodzi z przełomu 1950/1951 r. Przemawia za tym nie tylko wiek wyraźnie zadowolonego niemowlęcia na rekach swojej Mamy.

Czytaj więcej...

We wrześniu 2022 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli zorganizowało rodzinny rajd rowerowy do Bytomia Odrzańskiego. Miałem zaszczyt zaprojektować koncepcję trasy przejazdu oraz niektóre szczegóły związane z wycieczką.

Czytaj więcej...

pogoda.net