Jodłów - Grochowice. Do Grochowic wróciła w tym roku tradycyjna otwarta formuła "Stachuriady". Przesłuchania konkursowe i koncert finałowy z udziałem publiczności odbędą w dniach 24 i 25 czerwca. W sobotę 25-tego imprezę odwiedzi kolejny rodzinny rajd rowerowy z Grochowic. 


Wyjazd nastąpi o godz. 14,00 z tzw. Jodłowskiego Ronda. Uczestnicy wyprawy przejadą do miejsca koncertu drogami leśnymi po obszarze Puszczy Tarnowskiej. Końcowy fragment planowanej trasy biegnie po osi dawnego traktu pocztowego, którym w I połowie XVIII wieku z Drezna do Warszawy podróżowali m.in. polscy królowie z dynastii saskiej.

Przewidywany jest także krótki postój przy pomniku upamiętniającym Edwarda Stachurę. Obelisk postawiono w 2018 r. z inicjatywy SWRLJ w pobliżu oddziału leśnego, na którym zimą 1967 r. pracował pisarz wraz z bohaterami słynnej Siekierezady.  Tam właśnie zostały zgromadzone materiały do jego najgłośniejszej powieści.


Organizatorem wyprawy jest tradycyjnie Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów, który zaprasza do do udziału wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie rajdowym i stronie facebook'owej Stowarzyszenia.

Jan Wojtasik

Mapka poniżej przedstawia jeden z wariantów planowanej trasy dojazdu oraz powrotu z Grochowic.


pogoda.net