Toruń. Wiesław Czerwiński, niegdyś prokurator, a później sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego ma w swoim dorobku już sporo książek. Głównie są to komentarze i zbiory poświęcone zagadnieniom ustrojowym policji i prokuratury.

W ostatnim jednak czasie jego dorobek twórczy wzbogacił się o nową, zupełnie inną pozycję. Gonić wiatr* jest fascynującym opisem wrażeń z podróży do odległych zakątków świata – Boliwii, Chile, Peru, Polinezji Francuskiej, Japonii i innych krajów.

Wyprawy te były udziałem Autora i innych członków Koła PTTK Nr 3 w Brodnicy. Jak pisze wydawca, książka Wiesława Czerwińskiego ma bardzo silne cztery atuty.

Pierwszy to walor praktyczny ze względu na pewnego rodzaju elementarz turystyczny dla osób, które rozpoczynają przygodę z wyprawami trekkingowymi.

Drugim jest walor krajoznawczo-poznawczy odległych terenów, dla nas egzotycznych, gdzie oczami autora możemy zobaczyć dzikie tereny pustyń, betonową dżunglę Ameryki Południowej, czy zadziwiające miejsca przyrodnicze.

Trzeci to walor historyczno-archeologiczny z prowadzeniem narracji w sposób wartki i humorystyczny dotykający tajemnic nurtujących pasjonatów starożytności.

Czwartym jest bogata i piękna szata fotograficzna.

Osobiście dla mnie, książka Wiesława Czerwińskiego jest znakomitym połączeniem bogatej wiedzy encyklopedycznej, żywo prowadzonego dziennikarskiego reportażu i przejmujących wątków refleksji o stylach życia w różnych epokach i różnych miejscach. Świetne zdjęcia spinają wszystko w jedną całość i sprawiają, że teksty dodatkowo zyskują na czytelności.

Książka dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej w Toruńskim Antykwariacie Księgarskim i innych księgarniach. Promujący ją materiał filmowy można zobaczyć TUTAJ.

W imieniu Autora i Wydawnictwa PUBLIKKORE zapraszam do nabycia i lektury.

Jan Wojtasik

Wiesław Czerwiński, Gonić wiatr, Toruń 2020, Format 200/250 mm, ss. 282, ISBN 978-83-64869-27-3

pogoda.net