Jodłów. Widoki pieszych wędrowców na jodłowskich trasach rekreacyjnych nie są niczym nadzwyczajnym. Jednak pojawienie się na nich zorganizowanych grup rasowych "kijkarzy" -  to już zupełnie coś innego.

W dniu 28 kwietnia br z Jodłowskiego Cypla wyruszy w głąb Puszczy Tarnowskiej grupa kilkudziesięciu piechurów z Zielonogórskiego Centrum Spacerów Nordyckich TKKF w Zielonej Górze. Gospodarze zaplanowali dla nich liczącą ok. 15 km leśną trasę o przebiegu zbliżonym do pomarańczowej JTR.

Taki wybór związany jest z faktem, że na tej właśnie trasie znajduje się sporo puszczańskich atrakcji, tak historycznych jak i przyrodniczych. Będzie okazja do odwiedzenia m.in. Dębówka - nieistniejącej już osady na skrzyżowaniu ważnych puszczańskich dróg i Zamku Geibel'a, czyli Pawilonów Myśliwskich księcia Henryka z początków XIX wieku. Jest też sporo szans na to, że w Gaju Wandy zdążą zakwitnąć kasztany. Z całą pewnością będzie tam zielono.

Wyprawa rozpocznie się o godz. 11.00 i będzie miała swój finał kilka godzin później w miejscu startu.

Przypomnijmy: "Nordic Walking" jest formą aktywności ruchowej w plenerze, polegającą na marszu ze specjalnymi kijkami. Umożliwia utrzymywanie kondycji i formy na wysokim poziomie oraz podnosi ogólną sprawność fizyczną.

Jestem pewien, że Zielonogórzanie nie będą mieli nic przeciwko przyłączeniu się do nich. Można pisać (lub telefonować) pod adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   (tel. kom. 664 96 22 34).

Jan Wojtasik

Mapka poniżej przestawia schematyczny przebieg planowanej trasy. 


Opinie, oceny i uwagi dotyczące tego artykułu bardzo proszę kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie głównej lub poprzez księgę gości.

 

 

 

pogoda.net